Het lukte FC Den Haag zaterdag niet om de uiterst belangrijke wedstrijd van concurrent SC Cambuur te winnen. In eigen huis kwamen de Hagenaren niet verder dan een gelijkspel. De ploeg van Robin Peter kwam nog wel terug van een achterstand, maar kon de wedstrijd niet meer in zijn geheel doen kantelen. ‘We geven een domme goal weg, dat was mijn fout’, aldus doelman Kilian Nikièma.
De wind speelde een grote rol volgens de keeper. ‘In de eerste helft hadden wij het lastig om op te bouwen doordat Cambuur ons vastzette. De lange bal konden wij daarnaast ook niet hanteren, omdat de wind vandaag erg sterk was. Uiteindelijk moest je in de tweede helft ook opportunistisch gaan voetballen door de wind.’ Vlak voor rust kregen de Hagenaren de 1-0 tegen, waar de doelman niet geheel vrijuit ging. ‘De bal werd een beetje geraakt door de wind, maar uiteindelijk moet ik dat schot gewoon pakken. Dat reken ik mezelf ook aan. Voor de rest geven wij vrij weinig weg’, aldus Nikièma.
Ook Pascal Mulder zag dat de wind vandaag grote impact op de wedstrijd had. ‘Het was heel apart, dit heb ik hier nog nooit zo meegemaakt. Dit merkte je de tweede helft ook bij Cambuur. Wij konden hierdoor hoger druk gaan zetten, omdat zij de bal bijna niet voorbij onze laatste linie kregen. Uiteindelijk maken we door het opportunistische spel nog de gelijkmaker.’ Na de gelijkmaker lukte het ADO niet om de duimschroeven bij te draaien en de overwinning te realiseren. ‘Op een gegeven moment merk je dat de puf er ook een beetje uit is. Het was een zware wedstrijd. In de laatste fase zag je dat wij ook net te kort kwamen’, aldus de aanvoerder.
Daarnaast worden het weken van veel reizen voor de spelers, vertelt Mulder. ‘Tijdens de break ga ik terug naar Ommen. We krijgen nog wel een loopschema mee. De jongens die in het buitenland wonen, hebben de mogelijkheid om ook even terug naar huis te gaan.’ Doelman Nikièma gaat ook een wereldreis tegemoet met de selectie van Burkina Faso. ‘Eerst hebben we de Afrika-Cup kwalificaties en daarna reizen we door naar Argentinië voor een interland tegen hen. Het worden lange weken met veel reisuren, maar dit soort reizen is wel leuk natuurlijk.’
Bron: omroepwest























































1 Reactie
Marc
Het is eerlijk dat Nikiema schuldbewust is. Wekenlang was hij 1 van de beste op het veld. Die pech heb je dan ook weer precies tegen Kamboer