FC Den Haag heeft de afgelopen maanden nadrukkelijk aan een nieuw team gebouwd. Nu dat traject bijna is afgerond, moet blijken of de club klaar is voor de start van de eredivisie.
Bij FC Den Haag hoorden ze op vrijdag 24 april dat de club in de eredivisie zou blijven. Behalve grote opluchting was er na dat bericht ook andermaal het besef dat er in Den Haag aan een nieuw, eredivisiewaardig team moest worden gebouwd. Een kleine twintig weken later is die wederopbouw grotendeels afgerond en wordt er met vertrouwen uitgekeken naar de eerste competitiewedstrijd, aanstaande zondag tegen Heracles.
Dat de nieuwe trainer Aleksandar Rankovic vanaf nul moest beginnen, toen hij op 20 juli officieel bij FCDH begon, heeft de Serviër als iets positiefs ervaren. ,,We zijn met heel veel jonkies aan de voorbereiding begonnen”, zei de trainer daar al eens over. ,,Daar ben ik super blij mee, maar met hen ga je ook een proces in.”
Wat dat betreft kwam het voor FCDH goed uit dat het in de voorbereiding drie keer tegen een ere-divisieclub kon oefenen. ,,Ik vind het fijn dat we wedstrijden tegen clubs uit de eredivisie spelen”, zei Rankovic na het met 1-0 gewonnen thuisduel met AZ. ,,Zo kunnen de jonge spelers uit onze selectie ervaren wat de eredivisie vraagt. Spelen tegen dat soort tegenstanders is leerzaam voor jongens van die leeftijd.”
Het was ook na die wedstrijd tegen AZ dat Rankovic uitsprak dat hij tevreden was over de manier waarop zijn ploeg in de voorbereiding voor de dag kwam. ,,Ik ben tevreden met hoe wij organisatorisch staan”, zei hij. De 4-4-2-opstelling waarin zijn ploeg toen aantrad, zal hooguit op twee posities afwijken van het team dat zondag tegen Heracles aan de start verschijnt.
Die 4-4-2-formatie is het systeem waarin Rankovic momenteel FCDH het liefst in laat spelen. Hij vindt dat die opstelling het beste bij zijn spelers past. Tegelijkertijd blijft hij erop hameren dat hij het belangrijk vindt dat zijn ploeg met verschillende systemen uit de voeten kan. ,,Tegenstanders gaan ons ook analyseren. Daardoor kunnen we niet elke week op deze manier aan de wedstrijd beginnen. Ik wil dat mijn team minimaal twee systemen beheerst.”
Buitenspelers
Voor het technisch hart van de club is er nog werk aan de winkel. Want hoewel de club er aardig in is geslaagd een nieuw team op te bouwen, heeft de technische leiding nog twee wensen. Er moeten nog buitenspelers bij en nog een centrale verdediger om op die positie wat ruimer in de mogelijkheden te komen. Die buitenspelers moeten een directe versterking zijn. Want met jonkies Vicente Besuijen en Amar Catic en met Ricardo Kishna, die al drie jaar geen wedstrijd op het hoogste niveau speelde, is de spoeling op die posities te dun om aan een succesvolle 4-3-3-opstelling te kunnen sleutelen.
In de laatste maand van de wederopbouw zal FC Den Haag zich geduldig opstellen. Voor de laatste versterkingen speurt het naar buitenkansjes. Maar na een chaotische coronazomer wordt ook daar met vertrouwen naar uitgekeken.
Bron: ad














































1 Reactie
Realist
Welke opbouw ? ???
Hans
Nu nog een Top spits, want FCDH speelt zonder spits, omdat onze spits zonder inspiratie aanwezig is op het veld. We spelen dus altijd met 10 tegen 11. Hartslag 60 slagen, wandelt op en neer, traag als een slak, balverlies, geen inzicht in voetbal, doet voor spek en bonen mee, maar dat zal wel meevallen, met een prachtig salaris. Als ik die lange dode boom zie schuifelen over het veld denk ik wel eens, Ranko wat doe je? Zet iemand in het veld die wil spelen en waar de kluiten onder zijn schoenen springen. Die gaat als een speer, geheel tegenovergesteld als de spits die nu speelt.