Dirk Kuyt was in zijn eerste maanden als trainer eerder beschermend dan hard voor zijn ploeg, maar de pijnlijke nederlaag bij Helmond Sport (2-1) lijkt voor een koerswijziging te hebben gezorgd. Voor het eerst zagen spelers van de Haagse club deze week de harde hand van de trainer.
Precies op het moment dat de massaal op de grond liggende FC Den Haag-spelers zondag dachten klaar te zijn, werd ze gesommeerd om op te staan. Nóg een aantal minuten van achterlijn naar achterlijn rennen, wat de spelers het half uur daarvoor ook hadden gedaan, was de opdracht. Tot ongenoegen van meerdere spelers van de Haagse club, die dat in woord en gebaar lieten blijken.
De boosheid van de beschamende nederlaag bij Helmond Sport, volgens Kuyt tot stand gekomen door een gebrek aan inzet en wil om te winnen, straalde er twee dagen later in alles nog vanaf bij de Haagse ploeg. En zeker bij de trainer, die zijn ploeg eerst in de middencirkel toesprak en vervolgens met een klassieke ‘straftraining’ afbeulde.
Pijn doen
,,Ik wilde ze laten zien dat het soms nodig is om jezelf pijn te doen”, vertelt Kuyt. ,,We willen allemaal mooie doelpunten maken en aan de bal zijn. Maar zo werkt het niet in het voetbal. Je moet er gewoon keihard voor werken en als je dat niet doet, heb je aan mij de verkeerde. Dan ben je niet in staat voor FCDH te spelen. Al heb ik wel tegen de groep gezegd dat ze het niet als straftraining moesten zien.”
Welke naam het loopwerk dan ook mag hebben, feit is dat het voor het eerst was dat Kuyt zo reageerde na een nederlaag. Tijdens de stormen die de voorbije weken na slechte resultaten over Den Haag raasde, legde de 42-jarige trainer de schuld niet bij zijn spelers neer. En al helemaal niet zo direct en met een ‘straftraining’ tot gevolg.
Statement
Maar na de ‘onacceptabele’ wedstrijd tegen Helmond Sport was de maat voor Kuyt vol. Hij voelde zich gepiepeld, in de steek gelaten door zijn ploeg en leek daarom een statement te willen maken. Dat begon al door vrijdag na de wedstrijd in Helmond niet de Haagse kleedkamer te betreden, omdat de oud-internatioanl zo kwaad was dat dat hem niet verstandig leek.
Op het eerste oog geen handige actie bij een ploeg die het moeilijk heeft. Aan de andere kant gaf Kuyt wel een duidelijk signaal af, dat hij zondag op het veld dus doorzette. Doelman Hugo Wentges, die het veld zondag na de loopsessie compleet ‘leeg’ verliet, snapte de keuze van zijn trainer om de spelers een ‘straftraining’ voor te schotelen wel. ,,Kijk, niemand vindt het leuk om dat loopwerk te doen”, zegt Wentges.
,,Maar ik heb gewoon tegen mezelf gezegd: mond dicht en lopen. Op het veld voelde het eerlijk gezegd niet alsof we te weinig inzet toonden. Maar we hebben net de beelden bekeken en ik moet zeggen: het was schrijnend vrijdag. Dus ja, dan kan ik alleen maar zeggen dat we die training van zondag hadden verdiend. Het was goed om onszelf zo zonder bal pijn te doen.”
Aan de praat krijgen
De voorbije dagen koos Kuyt ervoor om zijn aanpak vast te houden. Weliswaar werd er maandag en woensdag wel met de bal getraind, ‘maar met dezelfde intensiteit als op zondag’. Het is misschien wel de manier waarop de ‘nieuwe’ Kuyt zijn ploeg de komende weken tóch aan de praat wil gaan krijgen, te beginnen met een overwinning in het duel met VVV-Venlo.
Wentges: ,,We zijn deze week allemaal hard en eerlijk naar elkaar geweest, dus moeten we het vrijdag laten zien. En dan bedoel ik door met de juiste energie te spelen, maar ook door weer echt te voetballen en met flair te spelen. Gewoon, doen wat mensen graag van ons zien.”
Bron: ad














































1 Reactie
Haagse jezus
Mw
Nope
Haagse jezus
Mw.
Heppie het tegen mij??
Mw
Happy?
Rob
Er zitten te weinig echte Hagenezen in. Je mist de tomeloze inzet zoals Tommy, Lex en Jens.
ADO is een ploeg die het moet hebben van inzet en voor elkaar willen vechten.
Vorig seizoen zat dat er meestal wel in met de gewenste resultaten.
Mw
Zeker vergeten. Ook allemaal weggepest en uitgekotst door een deel van onze supporters. Ook boekdelen en scheldpartijen volgeschreven op de clubsites. Slecht termijngeheugen?
Onze Haagse jongens presteren waar ze gewaardeerd worden en dat is niet op een Haags veld helaas. Wordt ze door sommige supporters geen fout gegund zonder volledig af te branden. Goed voor het vertrouwen. Kijk wat er dit seizoen weer gebeurd. Alles heeft zijn weerslag op het veld.
heeljereetvol
Hahaha ga eens wat aan je tactiek doen het ren je rot voetbal is niet om aan te gluren eencellige trainert.
Ton
Ik voel voor vrijdag een winst van 5 tegen 0!
Peter
Je gaat er van stotteren.
Ton
Wwwwwaaaaaattttttttttt bbbbeeeeddddoooooeeeeeelllll jjjjjjjjjjeee?.?
Haagse jezus
We gaan het zien.
Ben vrijdag weer van de partij??
Ton
Ik voel voor vrijdag een winst van 5 tegen 0!
Ton
Wat wat wat wat bbbbbbeeedddoooeeeellll jjjjjjeeeeeee???
Mw
Jesus is ook overal. Zondag weer naar de kerk.
Peter
Maak het vrijdag maar waar!!!
Come on The Hague
Bas1968
Niet lullen maar poetsen. Stelletje lamzakken
Lodewijk van avezaath
Nou ben benieuwd met het ggz praatgroepje