Enthousiasme in Den Haag kan een rol spelen in de play-offs
Nu FCDH zich heeft geplaatst voor de play-offs, willen ze hem winnen ook. Een feest wordt het hoe dan ook. ,,Dit voelt zeker als een prijs”, zegt Nasser el Khayati.
Of het een beetje leeft die play-offs in Den Haag? Kijk alleen maar hoe de spelersbus zondagavond werd onthaald door de Haagse aanhang en je weet genoeg. Het enorme enthousiasme over de prestaties van de ploeg van trainer Fons Groenendijk kan straks weleens een belangrijke rol gaan spelen. Worden de play-offs niet vaak gewonnen door de ploeg die domweg het meeste zin heeft in die serie extra wedstrijden?
Aan de uitbundige supporters van FCDH, die tenslotte niet elk jaar iets te vieren hebben, zal het niet liggen. Zij zullen hun ploeg morgen massaal naar voren schreeuwen. Maar hoe zit dat bij de clubs voor wie het de normaalste zaak van de wereld is om over de grens te voetballen? Dat FCDH deze eeuw heel wat minder Europese wedstrijden speelde dan Heerenveen, FC Utrecht en Vitesse verklaart waarom de hunkering in Den Haag het grootst is.
En niet alleen bij de fans. Ook in de spelersgroep is het besef aanwezig dat een toch al fraai seizoen historisch zou kunnen worden. FCDH is in elk geval voor niemand bang. ,,We hadden op FC Utrecht gerekend om eerlijk te zijn”, aldus Nasser el Khayati. ,,We moeten ons nu focussen op Vitesse, allebei zijn het goede ploegen. Van Vitesse hebben we thuis gewonnen en uit verloren. Uiteindelijk telt dat allemaal niet. De play-offs zijn wedstrijden op zich.”
Alleen al het halen ervan was reden voor een groot feest. ,,Dit voelt zeker als een prijs”, aldus El Khayati. ,,Ajax, Feyenoord en PSV moeten kampioen worden. Wij spelen voor plek dertien tot zestien. Achtste was al meer dan fantastisch geweest voor FC Den Haag. Nu eindigen we zevende. Dat is wel mooi.”
Waardevol
Het kan nog mooier voor El Khayati, die tegen Roda JC zijn elfde assist van het seizoen noteerde. Omdat hij deze jaargang ook nog eens acht keer scoorde, had hij een aandeel in negentien doelpunten van FCDH. Net als Bjørn Johnsen, die met negentien goals net geen topscorer van de eredivisie werd. Beide spelers eindigden met die meer dan uitstekende score op de gedeelde tiende plek in de lijst van meest waardevolle spelers van de eredivisie.
El Khayati kwam vorig seizoen in de winterstop over van Queens Park Rangers op een moment dat FCDH het absolute nulpunt had bereikt. Niet veel later vond de club onder Groenendijk de weg omhoog.
,,Hij heeft vooral rust gebracht”, zegt El Khayati over de succestrainer. ,,Ook nu heb je met druk te maken, maar is hij rustig. Alles hetzelfde doen en alles blijft in de kleedkamer wat hij zegt. Daar hamert hij ook op. Hij houdt gewoon iedereen bij elkaar. Ik denk dat dat zijn sterkste punt is. En daarnaast ook het tactische verhaal. Hoe hij ons neerzet of tijdens de wedstrijd bepaalde posities wijzigt.”
En dus tekende hij afgelopen zomer, nadat hij als huurling eerst terug moest naar QPR, opnieuw voor FCDH. Met grote ambities. Na de handhaving van vorig jaar is Europees voetbal het nieuwe doel.
El Khayati: ,,Ik moet eerlijk zeggen dat ik wel had verwacht dat we minimaal voor de play-offs zouden kunnen meedoen. Nadat ik dat halve seizoen had meegedraaid dacht ik: wij doen niet onder voor velen. Alleen moet dan alles top zijn. FCDH staat voor strijd, passie. Als we dat elke wedstrijd brengen, zoals in de tweede helft tegen Roda, dan kun je hem over de streep trekken.”
Bron: ad
1 Reactie
mars
el khayati ik vind dat jij er wel een schepje boven op mag doen nu wand na de winterstop ben je niet meer de man die je was