Nederland krijgt mogelijk een open voetbalpiramide. Momenteel is het nog niet mogelijk om te degraderen uit of te promoveren naar de Keuken Kampioen Divisie, een aantal amateurclubs heeft nu bij de KNVB aangegeven de stap naar het betaalde voetbal te zien zitten.
Maandag vond er een mediabijeenkomst over de trends en vernieuwingen in het amateurvoetbal plaats. Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal, vertelde dat een aantal clubs uit de Tweede Divisie het verzoek heeft ingediend om in gesprek te gaan over een open voetbalpiramide. Vanuit de Tweede Divisie kan vooralsnog de stap naar de KKD niet gemaakt worden.
“Het liefst hebben we gewoon een promotie-/degradatieregeling”, zegt Van der Zee, die niet wil ingaan op de namen van de clubs, opgetekend door het Algemeen Dagblad. De huidige afspraken tussen het betaald voetbal en het amateurvoetbal lopen in het seizoen 2027/2028 af. “Ik vind als voetbal- en sportliefhebber dat het superbelangrijk is om een open piramide te hebben, maar die hebben we niet. In het seizoen 2027/2028 lopen de afspraken af die het amateurvoetbal en het betaald voetbal met elkaar hebben gemaakt. Ik schat in dat ook de komende seizoenen hierover zal worden gesproken.”
Een open piramide is al langer onderwerp van gesprek, mede omdat de Tweede Divisie onder druk staat. “Omdat ze ook een aantal seizoenen bezig zijn om die competitie aantrekkelijker te maken. Katwijk is de afgelopen jaren een aantal keer kampioen geworden, maar eigenlijk is het zo dat er gedurende het seizoen te weinig spanning is. Dat is een terecht kritiekpunt. Dat is één.” En twee: “Er komt steeds meer een bijna gelijkwaardigheid in de top van het amateurvoetbal en de Keuken Kampioen Divisie. Dat zien wij ook. Daar willen aantal clubs in over in gesprek met de KNVB en de betaaldvoetbalclubs.”
Bron: voetbalprimeur





























1 Reactie
Peter
Prima plan en die Jong Elftallen in een andere eigen competitie.
Lodewijk van avezaath
Vind ik een goed idee. Had al jaren eerder gemoeten
Verkeerde Henk
Had al veel eerder moeten gebeuren en de jeugdteams eruit zodat je ook een eerlijke competitie krijgt. Meer spanning in zowel het amateur als in de kkd omdat men in de kkd dan ook kan degraderen.