Naar aanleiding van eerdere berichtgeving omtrent het bezoeken van uitwedstrijden wil FC Den Haag graag toewerken naar een zorgvuldige, gefaseerde herintroductie van de verkoop van uitkaarten. Daarbij staan veiligheid, verantwoordelijkheid en positieve support echter wel centraal. Om dit proces beheersbaar en transparant te laten verlopen, heeft de club een plan van aanpak opgesteld waarin we samen met de diverse belanghebbende duidelijke voorwaarden en categorie-indelingen hebben vastgelegd. Op basis hiervan kunnen supporters in de komende periode een uitkaartstatus aanvragen. Afhankelijk van de aanvragen en de overtuiging om op een veilige manier te kunnen organiseren zal bepaald worden vanaf wanneer het weer mogelijk is een uitkaart te bemachtigen.
De uitkaartstatus zal gaan gelden voor de tweede helft van dit seizoen. Seizoenkaarthouders worden ingedeeld in drie categorieën (goud, zilver, brons) op basis van een aantal variabalen te weten; aantal jaren Seizoenkaarthouder en aantal bezochte uitwedstrijden. Het aanvragen van de uitkaartstatus zal éénmalig EUR 12,50 kosten en wordt beoordeelt door FC Den Haag aan de hand van de gestelde criteria. Belangrijk om ook je relatienummer in te vullen welke binnen de ticketingomgeving onder ‘mijn gegevens‘ terug te vinden is.
De aanvraag
Het aanvragen van de uitkaartstatus verloopt doormiddel van het invullen van een formulier die als link te vinden is onderin dit bericht. Nadat je de aanvraag hebt ingediend zul je in de eerste week van januari bericht ontvangen. Indien je een uitkaartstatus krijgt zal je tevens een betaallink ontvangen. Bij het voldoen van deze betaling word je aan een categorie toegevoegd die je het recht geeft uitkaarten aan te kunnen kopen gedurende de tweede helft van dit seizoen.
Categorie-indeling
Na aanvraag worden supporters ingedeeld in één van de onderstaande categorieën. De uitwedstrijden SC Cambuur en FC Den Bosch tellen niet mee als bezochte uitwedstrijd in verband met het feit dat deze wedstrijden tot gevolg hebben gehad dat de extra maatregelen van kracht worden. FC Den Haag is voornemens gefaseerd op te bouwen in het toelaten van publiek bij uitwedstrijden. Supporters die worden ingedeeld in categorie goud zullen als eerste in aanmerking komen om een omwisselbiljet voor een uitwedstrijd aan te schaffen. Afhankelijk van de wedstrijd zal FC Den Haag indien er nog kaarten beschikbaar zijn bepalen om door te schakelen naar volgende categorieën.
Categorie Goud
- Minimaal 3 jaar seizoenkaarthouder, én
- Dit seizoen ten minste 1 uitwedstrijd bezocht
Categorie Zilver
- Korter dan 3 jaar seizoenkaarthouder, én
- Dit seizoen minimaal 4 uitwedstrijden bezocht
Categorie Brons
- Korter dan 3 jaar seizoenkaarthouder, én
- Dit seizoen 1, 2 of 3 uitwedstrijden bezocht
Overige indeling
- Supporters die ten minste 3 jaar een seizoenkaart hebben maar dit seizoen nog geen uitwedstrijd hebben bezocht, worden door FC Den Haag zelf ingedeeld.
Na afloop van de aanvraagperiode (welke loopt t/m 31 januari 2026) worden alle nieuwe aanmeldingen standaard ingedeeld in categorie brons.
Standaardvoorwaarden uitkaartstatus
Ook dienen alle aanvragen minimaal aan de voorwaarden voldoen die te vinden zijn via www.adodenhaag.nl/voorwaardenuitkaart. Wat hierin extra wordt aangescherpt is dat minderjarige supporters over schriftelijke toestemming van ouder/verzorger dienen te beschikken.
Op deze manier wil de club stap voor stap toewerken naar een veilige, verantwoorde en positieve aanwezigheid van supporters bij uitwedstrijden.
Bron: adodenhaag



























1 Reactie
Legia
Nou nou nou wat een klantonvriendelijk gedoe weer allemaal, wat als je nu eens bijv een keep met je zoon naar een mooie uitwedstrijd wil, kijk eens naar onze buurlanden zoals Duitsland waar dit echt een feestje is, wordt je niet behandeld als vee maar als gast en dat werkt