FC Den Haag moet maandag drie punten pakken tegen Heracles Almelo om bovenaan te blijven in de derde periode. Concurrent Almere City won vrijdag met 0-1 van FC Dordrecht en heeft momenteel twee punten meer dan FCDH. Wel speelde de ploeg uit Flevoland al acht wedstrijden, terwijl de teller in Den Haag op zeven staat. De uiteindelijke beslissing over wie zich periodekampioen mag noemen, valt komende vrijdag als alle ploegen hun laatste duel in de derde periode afwerken.
Naast FCDH en Almere City azen ook Willem II en NAC Breda nog op de derde periodetitel. Beide ploegen komen ook maandag in actie. De Brabantse clubs spelen tegen respectievelijk Jong AZ en Jong PSV. De achterstand van beide teams op FCDH is twee punten.
Negende plaats in competitie
Mocht de Haagse ploeg ondanks alle goede bedoelingen misgrijpen in de nacompetitie, dan heeft FCDH nog twee manieren om zich te plaatsen voor het seizoenstoetje; de vierde periode en de competitie. De competitie lijkt de makkelijkste manier om dat te bewerkstelligen. Zoals het er nu uitziet, moet FCDH ervoor zorgen dat het bij de top-negen van de competitie terechtkomt. Momenteel staat de equipe elfde en heeft het twee punten achterstand op die begeerde plek in het linkerrijtje.
Willem II en NAC Breda
Die negende plek kan met wat mitsen en maren maandag ook al worden behaald. Alleen zal Advocaat zich niet zomaar rijk rekenen. Tegenstander Heracles staat tweede in de reguliere competitie en koerst nog steeds af op rechtstreekse promotie. Daarnaast laat koploper PEC Zwolle de laatste weken punten liggen en behoort de titel in het oosten van het land nog steeds tot de mogelijkheden. De Almeloërs zijn dan ook geen makkelijke opponent.
Dat Willem II en NAC Breda beiden punten laten liggen, lijkt ook niet waarschijnlijk. Vooral de Tilburgers zijn de laatste weken op de driepuntentrein gesprongen. Van de laatste vijf wedstrijden, werden er vier gewonnen. Die andere wedstrijd eindigde in een gelijkspel tegen Heracles. Willem II moet de de laatste wedstrijd een thuiswedstrijd spelen tegen koploper PEC. NAC heeft met een duel tegen Jong PSV en het momenteel slecht presterende MVV een makkelijker programma.
Stand derde periode:
- Almere City • 8 gespeeld – 17 punten
- PEC Zwolle* • 8 gespeeld – 16 punten
- FC Den Haag • 7 gespeeld – 15 punten
- Willem II • 7 gespeeld – 13 punten
- NAC Breda • 7 gespeeld – 13 punten
* PEC Zwolle heeft al een periodetitel en doet daardoor niet mee in de strijd om de derde periode
Bron: omroepwest














































1 Reactie
Sassenheim
Prima, nog 1 jaartje KKD. We weten allemaal waar de schoen wringt…
Rob
Is ons trouwens ook weer een strafschop onthouden.
Had de 1-2 kunnen zijn met een beter perspectief
Rob
Wissel van niks. Wat gaat Swarts veranderen?
Had liever dat hij Kishna eruit had gehaald en Catic had gebracht.
Alles of niets.
heeljereetvol
@Glazen oog van Ton zei 2-0 we wisten wel dat die op z’n trekker zat in tukker land!
Rob
Zoals het er nu voorstaat zakken ze ook weer naar plek 14
Rob
Wat een geklungel.
Bij de spaarzame aanvallen geen idee hoe ze daar mee om moeten gaan.
Zelf als je kan afleggen of geen controle over de bal.
Wordt een afslachting.
Zelf niks creëren en met 2-0 achter.
Dag periode
Daarom had je bij Den Bosch nooit gelijk mogen spelen. Wetende dat je tegen de meest scorende ploeg moet.
Kishna weer onzichtbaar en te lui om mee te verdedigen.
Staat wat te kijken bij de 0-2.
Rob
Voorlopig staan ze alweer achter.
Blijf er bij dat Advocaat met de wedstrijd tegen Den Bosch de periode heeft weggegeven
Willem II ook voor.
Wedstrijd duurt nog lang maar ben er niet positief over.
Hans
UItspraak van de bruine reiger
Ton
Eitje gewoon 2 keer winnen hoef je ook niet te rekenen!
Hans
Zegt je glazen bol dat of je glazen oog?
Hans
UItspraak van de bruine reiger