Een bittere pil voor FCDH: na de ingelaste commissievergadering blijkt er weinig steun voor het voorstel van Hart voor Den Haag/Groep de Mos voor een huurverlaging voor de club. Niet verrassend, zegt sportjournalist Danny Verbaan. ‘Uit een eerdere vergadering bleek al hoe de diverse partijen zouden reageren. Dit was eigenlijk een herhaling van zetten.’
Een huurverlaging van het stadion zou het aantrekkelijker moeten maken voor potentiele kopers om FCDH over te nemen. De uitvoering van een dergelijk plan is echter ingewikkelder dan het lijkt, benadrukt Verbaan. ‘FCDH is een bedrijf en de gemeente mag niet zomaar geld geven aan een bedrijf. Dat wordt gezien als staatssteun, die tevens moet worden aangevraagd bij de Europese Commissie. Daar gaat vervolgens allemaal tijd overheen zonder dat je weet of het überhaupt wordt goedgekeurd.’
Onduidelijkheid
Het vinden van een nieuwe eigenaar is volgens Verbaan bovendien een andere horde om te overwinnen. ‘Het is een lastige club. Ze voetballen in de Eerste Divisie terwijl je in de Eredivisie veel meer inkomsten hebt. Daar komt de enorme schuldenlast nog eens bij en het feit dat FCDH veel te ruim zit in zijn jas qua personeel. De 110 mensen op de loonlijst moeten teruggebracht worden naar ongeveer 70. Als nieuwe eigenaar mag je dus als eerst een reorganisatie doorvoeren en dat is geen aanlokkelijk perspectief.’
Ondanks dat de gemeente op meerdere manieren duidelijk maakt niet te kunnen voldoen aan de wens van Hart voor Den Haag/Groep de Mos, blijft de waarde van de club erkend, geeft Verbaan aan. ‘Belangrijk om te weten is dat alle partijen en de twee betrokken wethouders zeggen: “FCDH is erg belangrijk voor de stad en het mag niet verloren gaan”. De manier waarop de club precies overeind moet blijven is alleen nog wel een beetje onduidelijk.’
Bron: denhaagfm














































1 Reactie
Marcoke
Heb zitten kijken naar dat debat, die Richard is een ongelooflijke idioot met simpele manier van tokkie denken. Totaal ondoordachte plannen en hij werd ook terecht in zijn hemd gezet.
Wat een kneus is dat zeg
doncorleone
en die 40 mensen teveel op de loonlijst zijn vrienden en familie van Hamdi, Jol, Van Asch, spelersmakelaars en ga zo maar door?
het was al bekend dat andere clubs veel minder medewerkers hebben
nu is duidelijk waarom Wang ieder jaar tekorten moest bijpassen en er geen geld meer is voor de huur
Peter
Precies, club leefde boven haar stand, meer geld uitgeven dan erin komt, verkeerde types rond de club die voor eigen gewin gingen, etcetera. Club is niet stukgemaakt door (kritische) supporters.
Optimist
Zonder Michiel Kramer gaan we nergens overleven. Einde betaald voetbal in Den Haag en omstreken. Met dank aan Realist en consorten. Deze toetsenbord terroristen hebben alles verziekt!
Ton
En zo is het wat jij daar zegt Optimist.????
peter vakkie g
ik geef de hele boel nog een maand en dan is onze club de eerste club in de nederlandse historie van de 3e club van nederland die failliet gaat.
bedankt gemeente, bestuur en alle zakkenvullers !!!!!!!!!!!!!!
Sassenheim
“Onduidelijk hoe de CLUB overeind gaat blijven” ?? Nee “Onduidelijk hoe het bedrijf ADO Den Haag overeind gaat blijven” !! Nou niet. Het bedrijf heeft er een tyfuszooi van gemaakt en is gewoon failliet. Dat heb je met een veelvoud aan mannetjes met veel Haagse-bluf een Turkebak onder de reet, goud om de polsjes en een C&A pakkie aan. Dit soort lieden, die tal van BVtjes in het verleden hebben doen klappen, zitten bij FC Den Haag aan de bestuurstafel…Tel uit je winst….
Fruitje
Dit is geen zet van ambtenaren maar van de gemeenteraad die door de Haagse inwoners is gekozen. Het is al aangetoond dat de meerderheid van de Haagse bevolking financiële steun aan de club niet ziet zitten.
Hans
Sinds wanneer luisteren ambtenaren naar het volk? Mooie beloftes en weinig uitkomst. Het pluche zit lekker, ook jarenlang bij onze voetbalclub ADO.
Hans
Bij een faillissement heeft de gemeente een leeg stadion en vangen dan niets. Slimme actie van de ambtenaren? Ik vind van niet.