‘Ik ben nog niet met volgend jaar bezig’, reageert FC Den Haag-trainer Ruud Brood na de 3-2 verloren wedstrijd tegen FC Twente. In Enschede speelde het gedegradeerde FCDH haar laatste eredivisiewedstrijd voor het volgend seizoen uitkomt in de Keuken Kampioen Divisie. ‘Het is eerst belangrijk dat de club een goede structuur krijgt om van daaruit verder te werken. Daarna moeten we kijken wat voor types we nodig hebben om terug te komen.’
Het was een harde klap voor alles en iedereen met een groen-geel hart toen FC Den Haag afgelopen donderdag, door een 1-4 nederlaag tegen Willem II, na dertien jaar degradeerde uit de eredivisie. Met een ‘verplicht nummer’ tegen FC Twente in de laatste speelronde moest de ploeg van Brood trachten om het seizoen nog enigszins positief af te sluiten.
‘Natuurlijk kostte het energie om iedereen weer op scherp te zetten’, zegt de trainer na afloop. ‘We hebben met elkaar afgesproken om het goed af te sluiten en dat zag ik de eerste helft ook terug. In de tweede helft hebben we onszelf te kort gedaan. Daar baal je van.’
‘Nog niet met volgend jaar bezig’
Hoe de Haagse selectie er volgend seizoen uitziet en of Brood zich dan nog steeds trainer van FCDH mag noemen, is nog niet bekend. Voor nu vindt hij het vooral belangrijk dat de club een goede structuur krijgt om van daaruit verder te werken.
‘Ik ben nog niet met volgend jaar bezig. Binnenkort gaan we met elkaar bespreken wat we gaan doen. Sommige spelers gaan weg en anderen blijven, maar als ik je een lijst moest geven met zaakwaarnemers die mij hebben gebeld, hadden we nu al drie elftallen.’
Mike van Duinen en Thomas Verheydt naar FCDH?
In Den Haag en omstreken zingen al langer de namen van PEC Zwolle-spits Mike van Duinen en Almere City-spits Thomas Verheydt rond, met wie zelfs al gesprekken zouden zijn gevoerd. ‘Niet met mij’, reageert Brood op de geruchten. ‘We zullen kijken naar wat voor types we nodig hebben om de missie te doen slagen om terug te keren. Het moet bij het voetbal passen dat we willen spelen.’
De kans dat Shaquille Pinas zondagmiddag tegen FC Twente zijn laatste wedstrijd in Haagse dienst heeft gespeeld, lijkt behoorlijk groot. De verdediger heeft een aflopend contract en wil graag een volgende stap in zijn carrière maken. ‘Dit zou zeker mijn laatste wedstrijd voor FC Den Haag kunnen zijn geweest’, zegt hij na afloop.
‘Er is iets op mijn pad gekomen’
‘Elke speler heeft ambities en wil zoveel mogelijk uit zijn carrière halen, die ambities heb ik ook. Er is inmiddels iets op mijn pad gekomen en ik moet nu de beslissing maken wat de volgende stap gaat worden. Dat zal de komende tijd duidelijk worden. Ik heb in ieder geval vier mooie en leerzame seizoenen meegemaakt bij FCDH’, sluit Pinas af.
Bron: omroepwest














































1 Reactie
mars
brood en kramer kunnen volgend jaar lekker bij het uwv gaan spelen weg er mee met dat bagger zooitje en nog een aantal spelers
Marcoke
Ha ha Mike van Duinen, alsjeblieft zeg……..dan nog liever Kramer
Pinas ook geen gemis hoor
Hans
Niet genoeg spelers gehad Brood? Jou keuzes waren de slechtste die er maar waren, vandaar degradatie.
Hans
De meeste spelers uit de eredivisie en nog steeds niet genoeg keuze. Brood lekker ophoepelen, en neem die Ajakkes man Mw ook mee graag.
Peter
Volgend jaar die dikke Hamdi, Jol en zijn handlangers en overbodige spelers en Brood weg.
Zou al een hoop schelen.
Die Hamdi gaat nu als eerste.
Ton
Wat een lul verhaal weer van die Brood!
Brood en Pinas strik erom en wegwezen en nooit meer terug komen!
Pinas kan niet eens de hoofdklasse aan!