De onderlinge communicatie bij FC Den Haag was in de wedstrijd tegen Ajakes gisteren weer niet op orde. Zo konden de Amsterdammers in twaalf minuten tijd uitlopen naar een 0-4 voorsprong. Een repeterend probleem gevat in drie illustratieve momenten.
Moment 1
20ste minuut Tadic scoort: 0-1
Rechtsback Milan van Ewijk spreidt zijn armen en kijkt vragend naar Jamal Amofa. De 22-jarige centrale verdediger staat tegen Ajakes voor het eerst in de beginopstelling van FC Den Haag en had volgens zijn twee jaar jongere teamgenoot Dusan Tadic moeten verdedigen. Maar Amofa is zich van geen kwaad bewust. De manier waarop hij de aanvoerder van Ajakes de openingstreffer laat binnentikken, doet vermoeden dat hij überhaupt niet op de hoogte is van de aanwezigheid van de Serviër.
Het is een situatie die grotendeels wordt veroorzaakt door een gebrekkige communicatie in de achterste linie van het Haagse elftal. En dat is een terugkerend item. ,,We hadden afgesproken om elkaars man over te nemen”, analyseert trainer Ruud Brood. ,,Dat deden we niet. Je moet gewoon een man op durven pakken. Het heeft te maken met communicatie, maar ook met durf.”
Moment 2
32ste minuut
Huntelaar maakt de vierde Ajakes-treffer in 12 minuten tijd
Weer een moment van verwarring achterin bij FCDH, waar het zelfvertrouwen in twaalf minuten tijd zichtbaar is afgebrokkeld. Ajakes-linksback Nicolás Tagliafico is stiekem het Haagse zestienmetergebied binnengeslopen en de middenvelders van FCDH merken het niet of verzuimen hun ploeggenoten ervan op de hoogte te brengen.
Van Ewijk en Amofa anticiperen nauwelijks op de inlopende Argentijn, maar het moment van twijfel zorgt er wel voor dat Amofa Klaas-Jan Huntelaar ook volledig kwijtraakt. Als de indraaiende voorzet van Antony net over het hoofd van Dario Del Fabro heen zeilt, is Amofa te laat en kan de gewiekste Huntelaar vrij inkoppen.
,,Coaching onderling”, verzucht Michiel Kramer. De ervaren aanvaller van FCDH krijgt het er nog niet voldoende in bij zijn ploeggenoten. ,,We laten het initiatief aan elkaar en dat mag niet. Je moet met elkaar bezig blijven, blijven praten. Als je dat doet, krijg je niet in twaalf minuten tijd vier goals om je oren. Je ziet nu dat de koppies gaan hangen. En dat is ook logisch, want het zijn allemaal jonge jongens. Maar door elkaar te coachen kun je heel veel oplossen.”
Moment 3
55ste minuut
Promes schiet voorlangs
FCDH is vijf minuten geleden via Kramer op 1-4 gekomen als het achterin de rijen weer gesloten moet zien te houden. Bij een snelle uitbraak van Ajakes voorkomt Amofa dat Huntelaar de kans krijgt om zijn derde doelpunt van de wedstrijd te maken. Maar de afgeslagen bal kan door Quincy Promes vrij worden aangenomen. Kees de Boer en Del Fabro, tussen wie de bal in valt, grijpen niet in.
Het is aanleiding voor Lassana Faye om even flink uit zijn dak te gaan. De 22-jarige linksback is na de rust centraler gaan spelen in het systeem van de thuisclub. Faye laat zich verbaal wél gelden. ,,In de tweede helft hoorde ik ‘Las’ heel aanwezig zijn in het veld”, beschrijft Kramer. ,,Dat helpt al zoveel. Als we vier spelers hebben die dat kunnen, zijn we al een flinke stap verder.”
Het is iets dat volgens Kramer te maken heeft met ervaring. ,,De meesten van ons hadden nog nooit tegen Ajakes gespeeld. Als jonge speler ga je naar jezelf kijken: wat ben ík aan het doen? Dan ben je niet bezig met andere spelers. Maar als je dat wel doet, kan iedereen elkaar ondersteunen.”
Het blijft voor FCDH het belangrijkste punt van verbetering. De Hagenaars lieten na de rust zien dat ze in voetballend opzicht best wel potentie hebben. Maar dat is pas wat waard als je met elkaar voor een goede organisatie zorgt.
Bron: ad














































1 Reactie
heeljereetvol
4 goals tegen en 3 moment hahahaha.
Ik denk dat die Ollanders bij ons achterin ook niet zo goed engels spreken.
Marcoke
Vraag me af of Del Fabro wel engels spreekt, wel zo handig lijkt mij.
Bourard, Phillip en Kishna in de basis woensdag aub!
iwi
De grootste fout ligt bij de taktiek.
Ruudje.
MW
Nee de onervarenheid en daar wordt duidelijk aangewerkt de laatste weken. Geef ze de ruimte om te groeien en dan plukken wij als supporters de vruchten. Maar stop met afzeiken!